Fotojízdy s DFB

Naše zvláštní jízdy s vozy nejen městské hromadné dopravy jsou skvělým zážitkem pro jakéhokoliv příznivce dopravy. A nejen to! Pořádáme i akce, které nadchnou i rodiny s dětmi. 
Pojďme si představit, jak naše akce probíhají a co od nich můžete očekávat.

Co očekávat od akcí?

Naše akce jsou velice individuální a každá z nich má trochu odlišný program. Vše o programu se dozvíte přímo v detailu akce.
Navzdory tomu, nejčastější typ akce jsou tzv. “Fotojízdy“. Jedná se o jízdy, pro fotografy, kdy se vypraví jedno vozidlo a po předem určené trase se zastavuje na zajímavých místech pro fotografii. Účastníci této jízdy si mohou vyfotit vozidlo na netradičních místech nebo se jen tak povozit. Účastníci akce většinou obdrží i pamětní jízdenku, která jim bude daný den připomínat.

Ve sdružení DFB je tradicí vánoční akce. Ta se koná vždy poslední víkend před štědrým dnem. (První jízda byla 18.12.2021) Do těchto jízd se snažíme vnášet přidanou hodnotu. (např. vjezd vozidla na Nám. Svobody a foto se stromečkem) 

Občasně se uspořádají i větší, celodenní, akce. Naše sdružení zorganizovalo zatím pouze jednu – Autobusový den 2022. Tyto akce doporučujeme všem nadšencům nebo i rodinám. 

 

 

Rezervace a platba jízdeného

Používáme systém reenio, který Vám umožnuje nezávaznou rezervaci Vaší jízdenky. Osobám, které si zarezervovali místo na akci posíláme organizační email, ve kterém se dozví veškeré organizační náležitosti. Rezervovaným osobám, které jízdné neuhradili posíláme upomínkovou SMS, popřípadě je kontaktujeme telefonicky.

 

1. Vyber si akci a jízdenku

Jednoduše si vyberete akci, na kterou chcete jít a jízdenku k tomu. Většinou nabízíme pouze jeden typ jízdného.

 

2. Vyplňte registrační informace

Vaše informace se uloží do systému pro případ nutné komunikaci s Vámi. K telefonnímu číslu nemají správci přístup.

3. Zaplaťte akci

Po registraci na akci Vám přijde email s platebními pokyny. Akce se platí vždy předem na bankovní účet. Platbu na místě akceptujeme po domluvě.

POZOR! Email zasíláme hromadně po kompletaci všech informací. Zda jsme email poslali, zjistíte v detailu akce.

4. Přijďte si užít krásný dopravácký den!

Pro více informací nás můžete sledovat jak na Facebooku tak na Instagramu, kam dáváme různé zajímavosti nejen o našich akcích.

Při nástupu se prokažte QR kódem, který Vám přišel do emailu.

Časté otázky

Na akci se prokazujete při nástupu a to prvními dveřmi vozu. Vždy se prokažte prosím QR kódem, který Vám přišel po rezervaci akce. 

Pokud Vám již email zapadnul nebo jste jej smazali není problém. Kontaktujte nás a my Vám QR kód zašleme znovu.

 Jakmile si zarezervujete místo u nás v systému, pošleme Vám email i s platebními pokyny pro zaplacení akce. POZOR! Emaily posíláme ručně a proto nám prosím dejte 1-3 dny pro zpracování Vaší rezervace. Email posíláme až po kompletaci všech organizačních informací. (Ne automaticky hned po rezervaci)

Pokud jste již zaplatili a z jakéhokoliv důvodu se nemůžete dostavit o peníze NEPŘIJDETE.

Pokud nám dáte vědět více jak týden před akcí peníze Vám vrátíme. Pokud však méně než týden, peníze zůstávají na účtu DFB a Vám se přičte do systému adekvátní počet kreditů pro další akce.

PLATBA NA MÍSTĚ
Na naších akcích preferujeme platbu přes účet a proto prosím používejte primárně tu. Pokud však z jakéhokoliv důvodu chcete platit na místě je možno se individuálně domluvit. Pro tuto možnost nás prosím kontaktujte na email. 

Podmínky pro účast na akci DFB

Základní ustanovení
– Akce začíná v předem určený den a čas
– Organizátor kontroluje jízdní doklad před přistavením vozidla v počátečním místě jízdy
– DFB má právo změnit podmínky bez upozornění
– Účastník automaticky souhlasí s podmínky DFB při nástupu do vozidla

Účastník je povinen
1.1 – nosit po celou dobu akce oranžovou (/žlutou) výstražnou vestu
1.2 – dodržovat pokyny organizátorů
1.3 – reprezentovat skupinu tak jak se sluší a patří
1.4 – předložit při kontrole QR kód své rezervace
1.5. – Ohlásit nepřítomnost organizátorovi nejpozději týden před akcí. Pokud ohlásí svou nepřítomnost později než týden před akcí a má již zaplaceno peníze zůstávají na účtu DFB a účastníkovi se přičte adekvátní počet “kreditů”, které může uplatit při další akcí. Pokud účastník ohlásí svou nepřítomnost více jak týden před akcí má právo na vrácení peněz a nebo si může nechat přičíst kredity.

Organizátor je povinen
2.1 – zajistit přepravu dle oficiální programu
2.2 – starat se o bezpečnost na zastávkách
2.3 – Se řídit dle 1.5. 1 kredit = 1 Kč

Organizátor má právo
3.1 – vyloučit účastníka z přepravy v případě porušení přepravních podmínek
3.2 – zamítnout platbu na místě a to bez udání důvodu

Rezervací a následnou účastí na akci účastník automaticky souhlasí s uveřejněním společné (/dokumentační) fotografie a videí, kde je zachycen.
Pokud si nepřeje být na médiích, které mohou být použity jako propagační materiál kontaktuje tým DFB před akcí a neúčastní se z vlastní iniciativy společné fotky

Poslední aktualizace: 20.2.2024