Každý z vás si určitě položil otázku “Proč tolik?!”. Píšete nám to často a my vám chceme dát odpověď a objasnit ekonomickou situaci. 

 

Začneme tím, co dělá jízdenku tak drahou.
jak jistě všichni víte na naše akce si objednáváme vozidla z dopravního podniku.

DP si za pronájmy vozidel stanovuje cenu, která se díky inflaci a kompletnímu zdražování energií zvyšuje postupem času.
Na podzim roku 2021 nám DP oznámil zvýšení tarifu zvláštních jízd. My jsme tuto novinku nikde nesdělovali a cenu jsme se snažili udržet stejnou. Tato situace nás pravděpodobně čeká na konci tohoto roku a to pro sezónu 2023. 

Cena jízdenky jízdenky se tedy pohybuje dle cen pronájmu. Většinou se cena jízdenky pohybovala okolo 300kč, bohužel se však vícekrát nepodařilo vybrat cenu pronájmu. V tomto případě pak nastupovali organizátoři, kteří akci dopláceli “z vlastní kapsy”.
Můžeme však ale prozradit, že z akce s 22Tr jsme vyšli se ziskem okolo 500kč. Pokud nastane situace, že jsme vyšli se ziskem tak se 100% z této částky odkládá zpět na náš účet a tato suma se použije na další akci. Autobusový den nás stál kolem 18 000kč z toho na jízdenkách bylo vybráno 8 000kč (+ byla použita záloha). Zbytek dopláceli opět organizátoři ze své kapsy. 

Jak určitě všichni víte tak na našich akcích většinou dostáváte i pamětní jízdenku. Tak tato pamětní jízdenka se již do ceny jízdného NEODRÁŽÍ. Jízdenky děláme z dobré vůle a vše potřebné (papír, tisk, vizualizace) si platíme a děláme sami.

 

Proč tedy pokračujeme, když jsme v mínusu? 
Odpověď jednoduchá. Protože tyto akce neděláme za účelem zisku! Máme radost z toho, že se na každý event sežene alespoň malá hrstka lidí, kteří přijdou a akci si užijí. Jsme parta kamarádů, kteří ve volném čase dělají akce pro vás! Moc nás to baví a tento projekt DFB chceme posouvat dopředu. 

Chápeme, že pro spoustu fanoušků dopravy se tato cena zdá opravdu vysoká což chápeme… Může se však ale i stát to, že na akci přijde větší počet účastníků a naše komunita se bude zvětšovat. Pak bychom samozřejmě šli s cenou jízdného dolů… Zaručujeme to, že 100% z jízdného jde na pronájem vozu. 

 

Přejeme vám krásný zbytek tohoto svátečního dne. Příště vám řekneme něco o tom jak se naše akce plánují.