Autobusový den 2022

Autobusový den 2022

Sobota 27.8. od 10:00

Organizační tým Dopravních fotoakcí vás zve na Autobusový den 2022! Přijďte se podívat na vozy, které v Brně již nejezdí a nebo vůbec nejezdily. Rádi vám něco povíme o autobusech a ukážeme to, co v běžném provozu nelze. Přehlídka autobusů bude v provozu od 10:00 do 15:00. Akce je určena pro širokou veřejnost. Jízdenku koupíte přímo na místě nebo v našem registračním systému na https://dfotoakcebrno.reenio.cz . 

Provozní linky
Vypravené vozy
Jízdenky, fotografie a výklad

 

 

Provozní linky

 
 
A: KPN – Semilasso – Tylova – Medlánky – Řečkovice – Černohorská – Globus – Palackého nám. – Žitná – KPN

B: KPN – Semilasso – Kartouzská – Reissigova – NC KrPole – Sportovní – Lesnická – Halasovo nám. – U tunýlku – Kociánka – Mojmírovo nám. – KPN
 
C: KPN – Semilasso – Slovanské nám. – Charvatská – Zahradníkova – Nerudova – Úvoz – Komenského nám. – Česká – Moravské nám. – Pionýrská – Husitská – KPN

 
 

Jízdní řád

Klikni pro stažení


W3Schools


linka alinkac


linka X

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Vypravené vozy 

 

Karosa B951E 

Na našem Autobusovém dni bude vypraven autobus ev.č. 7482 . Vozidlo je momentálně ve vlastnictví dopravce Toros, který tento autobus koupil od Dopravního podniku v roce 2015. Poslední vypravení na pravidelnou linku bylo 13.5.2015 a to na 11. pořadí linky 58. Následně byl autobus vypravován u Torosu a to na zvlástní jízdy po Brně. Vozidlo bude vypraveno i na plánovanou noční jízdu.

Autobus bude řídit: Ondra Šimek, Richard Sabela

 

Karosa B931E

Toto 12ti metrové vysokopodlažní vozidlo ukončilo u Dopravního podniku v Brně své služby před jedním rokem. Bylo to přesně 9. července 2021 a od té doby se postupně odvážely do šrotu. Poslední autobus ev.č. 7474 byl odtažen do šrotu 1. února 2022 a tím tak ukončil definitivně třiadvacetileté období provozu těchto autobusů. Některé autobusy byly prodány do soukromého vlastnictví. U jednoho znich se nám dostala možnost pronájmu a my neváhali ani minutu a ihned jsme tento autobus zařadili do programu. Tento konkrétní vůz nese ev.č. 7464 a má funkční odbavovací systém. Nyní s ním majitel vyjíždí pouze na soukromé jízdy.

Autobus bude řídit: Vojtěch Zdražil

 

Mercedes-Benz O 405 G

Nemohli jsme zůstat při zemi a domluvili jsme si i jednu opravdovou specialitu! Je tím Mercedes-Benz ve vlastnictví Podkarpatského dopravního spolku. Vůz má garáž ve slovenském městě Trenčín. Pro cestující ze Slovenska jsme si připravili svoz právě z Trenčína rovnou na akci do Brna. Je zajištěna i cesta zpět. (Pro více informací nás kontaktujte.) Vozidlo je původně z německého města Stuttgart. Dalším majitelem byl dopravce “Schraud Busreisen“, od kterého byl tento autobus odkoupen na Slovensko. Autobus má od slovenského majitele vložené BUSE panely.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jízdné, fotografování a výklad

!  Jízdenky se budou prodávat přímo na místě
AKCE NENÍ VÝDĚLEČNÁ A ÚČELEM NENÍ VYDĚLAT CO NEJVÍCE. SNAŽÍME SE POUZE POKRÝT NÁKLADY

 

1 jízda – 70kč 

3 jízdy – 200kč 

Celodenní jízdenka – 400kč 

FULLTIME JÍZDENKA – 600kč 

Promenádní fotojízda – 200kc 

Noční fotojízda – 250kc

Fulltime jízdenka platí na celou akci včetně promenádní a noční fotojízdy. Celodenní jízdenka platí pouze na provoz okružních linek

Fotografování a výklad

Na naší centrále v Králově poli Vám rádi naši řidiči o vozu něco řeknou. Ukážou vám motor a vysvětlí funkci tlačítek ve voze a nebo se můžete Vy zeptat, co Vás zajímá. Na centrále bude možnost si vyfotit interiér vozu a kabinu. 

 

Pravidla pro cestování v našich vozidlech

  1. Pro jízdy platí klasická pravidla přepravy v IDS JMK 
  2. Při nástupu do vozidla je cestující povinnen předložit platnou jízdenku
  3. Cestující má povinnost se řídit pokyny organizátora
  4. Dispečer má právo změnit organizaci vozidel a jízdních řádů
  5. Organizátoři mají právo vyloučit cestujícího z přepravy pokud-li poruší pravidla cestování
  6. Cestující musí dodržovat pravidla slušného chování