Vážení účastníci našich jízd, 

rádi bychom vám poděkovali za uplynulý rok 2023. Byl opravdu intenzivní a bylo vidět, že jsme komunita, která se posunuje kupředu. Na akcích je stále častěji vidět dobrá nálada, a to nás moc těší! Doufáme, že jste si tyto akce užili. Než si shrneme rok, který pomalu ale jistě končí, pojďme si říct něco o tom nadcházejícím. 

V prvé řadě bychom rádi zrealizovali další ročník Vánočního vozidla. To bohužel nevíme, zda bude reálné kvůli komplikacím, které se objevily a je možné, že tímto rokem Vánoční akce skončila. Budeme se avšak snažit o to, abychom v jakékoliv podobě mohli opět vypravit vozidlo na tuto tradiční akci. V první “půlsezóně” nás čekají pravděpodobně 3 akce. Předběžně můžeme oznámit, že v březnu by se měla konat netradiční “Fotojízda s Američanem”. Následně se rozloučíme s autobusy typu Crossway – pokud bude dostačující kapacita, rádi bychom vypravili jeden medlánecký a jeden slatinský vůz. Troufáme si říct, že největší akcí bude výroční fotojízda. K této akci napovíme, že číslo 3 není pouze označení pro výročí. Na prázdniny a další půlrok zatím přesný plán nemáme. 

Jak jsme si vedli v 2023?

25.2. – Fotojízda se 14Tr
První akcí byla doslova rozlučková akce s 14Tr. Vůz, se kterým jsme jeli, 3274, byl brzy vyřazen. Jednalo se o páté poslední vypravení tohoto vozidla. Na akci jsme podcenili rozměry vozidla a nashromáždilo se mnoho účastníků. Taktéž jsme provedli manévr přes křižovatku Kounicova x Nerudova. 

15.4. – Den v JMK
Akce, která nezačínala v Brně a rozprostírala se přes dvě strany JMK. To byl “Den v JMK”. Začali jsme v 8.30 v Zastávce u Brna, což nebylo pro spáče. Účastníci vyráželi v 7.45 z Hlavního nádraží vlakem. Dopolední jízda se SOR C12 byla ukončena v terminálu Nemocnice Bohunice a následovala odpolední část. S majoritou z vás jsme se projeli linkou S2 až na místo srazu, kde nás již čekala Karosa B952E. Celou tuto akci jsme ukončili v Brně okolo sedmnácté hodiny odpolední. 

8.5. – Fotojízda s Mercedesem O 405 G
Naši přátelé z PDS nám nabídli tuto jízdu při příležitosti převozu vozu a my jsme neváhali a hned ji publikovali. Celé dopoledne jsme jezdili po brněnských lokacích. Vše bylo ukončeno v Bratislavě okolo 16.00. Děkujeme našim parťákům za tuto jízdu! 

28.5. – Fotojízda s Karosou B931E
Nebylo to poprvé a snad ani naposled. S brněnským vozem ex 7464 jsme se setkali na naší akci již podruhé. Celá akce se nesla v příjemném duchu, projeli jsme zajímavé lokace jako je třeba Autodrom. 

22.7. – Putování po Praze
Historicky první akce, kdy náš tým dělal akci v Praze. A když už, tak jsme vytáhli rovnou dva vozy. A to historickou T3 a bývalou Karosu ex 2369.
 Tady bychom rádi poděkovali těm, kteří jeli z Brna až do Prahy a této akce se zúčastnili. Děkujeme!!!

18.11. – Fotojízda s KT8D5N
Wow! A teď něco pořádného. Celkem 6 hodin jízdy a skoro 80 km jsme ujeli na této akci, která se dělila. Začali jsme ve dvanáct hodin v Medlánkách, následně jsme projeli část sítě a zatáhli jsme o půl třetí  do Pisárek. Vůz na nás zatím počkal v této vozovně a okolo deváté hodiny večerní hodiny jsme se vydali na noční část této akce. Děkujeme PDS za organizační pomoc.

16.12. – Vánoční trolejbus
Jak to již bývá zvykem, i tento rok jsme vypravili Vánoční vozidlo. Představoval ho letos trolejbus 21Tr, kterým jsme zakončili 1. ročník těchto akcí. Vůz nedělal radost jen nám ale i kolemjdoucím. Snad jste si užili celou akci a i “ohňostroj”. 

 

Celý tým DFB doufá, že se se všemi z vás potká i v následujícím roku. Protože nám brzdy upadly! Pokračujeme dál a nebude toho málo. Děkujeme za přízeň.